Kādēļ ir vērts pārbaudīt lietotu automašīnu vēsturi? » AutoDetektīvs
Palīgs lietota auto iegādē,
un to pārbaudē
» » Kādēļ ir vērts pārbaudīt lietotu automašīnu vēsturi?

MEKLĒ AUTO? PĀRBAUDI AUTO VĒSTURI PĒC VIN NUMURA:

Pēc VIN numura ir iespējams uzzināt: Nobraukumu, Avārijas, Aprīkojumu, Īpašniekus u.c. lasi vairāk šeit: transportlīdzekļu vēsture

Kādēļ ir vērts pārbaudīt lietotu automašīnu vēsturi?

Lietotu automašīnu pārdevēju shēmas.

Iegādājoties lietotu automašīnu, pircējam ir kārtīgi jāsagatavojasun jāpārbauda visa pārdevēja sniegtā informācija. Pretējā gadījumā pārdevējs pircēju apmuļķos un izmantos viņa nezināšanu, lai gūtu pēc iespējas lielāku peļņu pārdodot automašīnu. 

 

Lietotu automašīnu pārdošana ir viens no ienesīgākajiem darbības veidiem pasaulē, tādēļ pārdevēji izmanto katru izdevību, lai pārdotu automašīnu pēc iespējas ātrāk un ar lielāku peļņu. 

 

Populārākie veidi, kā auto pārdevēji gūst peļņu, ir iegādājoties apdrošinātāju norakstītās automašīnas sisto automašīnu izsolēs (http://www.tvnet.lv/auto/garaza/770160-auto_tikko_no_vacijas_ar_lielu_varbutibu_ir_tikko_pec_avarijas). Pārdevēji veic nelielus vizuālus uzlabojumus un pārdod “lētticīgiem” auto pircējiem, kuri neko nenojauš par auto izcelsmes valsti, automašīnas vēsturi, izmantošanu un negadījumiem. Pircējiem, lai izvairītos no šāda veida krāpšanas, ir nepieciešams veikt primāras sagatavošanās darbības – izmērīt automašīnas krāsu ar “krāsas biezuma mērītāju”, salīdzināt “spraugas” starp virsbūves detaļām vai nolīgt atbilstošu speciālistu, kurš palīdzētu pārbaudīt automašīnu. 

*Pēc veiktajiem pētījumiem, aptuveni 39% importēto automašīnu ir ar slēptiem bojājumiem. Visbiežāk automašīnas ar šādiem bojājumiem tiek importētas no Francijas.

 

Otrais populārākais veids, kā auto pārdevēji “apmāna” auto pircēju, ir veicot odometra koriģēšanu, mākslīgi palielinot automašīnas tirgus vērtību. Piemēram, iegādājoties automašīnas no Skandināvijas (http://www.la.lv/mazlietoti-auto-no-skandinavijas-bridina-par-krapniecibu/)un veicot nobraukuma samazināšanu no 400,000 km uz 200,000 km, ir iespējams palielināt auto vērtību līdz pat divarpus reizēm, tādā  veidā izkrāpjot naudu no auto pircēja. Ja vien automašīnas pircējs veltītu kaut 20-40 minūtes sava laika, lai izpētītu auto vēsturi, viņš varētu salīdzināt pārdevēja teikto un iegādāties šo automašīnu tādā pašā cenā, kādā pārdevējs to ir iegādājies ārzemēs. Šādā veidā pārdevējam neradot peļņu.
*Šobrīd vairāk kā 30% no importētajām automašīnām ir ar koriģētu odometra rādījumu, kurš tiek izmainīts pirms reģistrācijas Latvijā.


Trešais veids - šobrīd viena no tendencēm auto pārdošanā ir nepatiesa VIN numura norādīšana sludinājumā. VIN numurs ir transportlīdzekļa identifikācijas numurs, un tiklīdz tajā tiek veiktas izmaiņas, mainās arī informācija par automašīnas vēsturi. Auto pircējs par sludinājumā norādītā VIN numura patiesumu var pārliecināties vienkāršā veidā – ja automašīna ir reģistrēta Latvijā, tad CSDD vietnes sadaļā par transportlīdzekļu tehnisko apskati var ievadīt norādīto VIN numuru. Ja konkrētais VIN numurs netiek atrasts CSDD reģistrā, tad tas ir nepatiesi norādīts. Šādos gadījumos iesakām sazināties ar automašīnu pārdevēju un salīdzināt VIN numuru. Ja pārdevējs atsakās sniegt šādu informāciju, tad neiesakām iegādāties konkrēto automašīnu no šī pārdevēja.
*Pašlaik, sludinājumā esošajiem transportlīdzekļiem, >35% gadījumos ir norādīts nepatiess VIN numurs. Tādā veidā automašīnu pārdevēji bez lielas piepūles var noslēpt visu informāciju, ko nevēlās parādīt automašīnas pircējam.

 

Automašīnu pircēji neveic nekādus sagatavošanās darbus pirms auto iegādes, bet akli uzticas auto pārdevējiem, kuri stāsta jau iepriekš izstrādātas “pasakas” - scenārijus par auto izcelsmi un izmantošanas vēsturi. Automašīnu pircējam nav neviena atskaites punkta, lai apstrīdētu pārdevēja stāstīto. Ja automašīnu pircēji veiktu kaut nelielus sagatavošanās darbus – pārjautātu pārdevējam automašīnas iepriekšējo izcelsmi, pilsētu no kuras iegādāts auto, datumu, reģionu un citus secīgus pretjautājumus – tas jau izsistu auto pārdevēju no “iepriekš sagatavotā scenārija”. Kā arī auto pircējam noteikti ir jāveic automašīnas pārbaude kopā ar zinošāku draugu vai izmantojot tam paredzētus pakalpojumu sniedzējus, ekspertus.

*Mēs pārāk vieglprātīgi izturamies pret lietota auto iegādi – pārdevēji izmanto šo iespēju un  dara visu iespējamo, lai gūtu pēc iespējas lielāku peļņu.

 

Kamēr auto pircējs “akli” ticēs auto pārdevējam un viegli šķirsies no saviem ilgi krātajiem ieguldījumiem, kuri atvēlēti auto iegādei, tikmēr pārdevēji izmantos šo nezināšanu un turpinās pārdod cilvēkiem automašīnas ar koriģētiem odometra rādījumiem, slēptām avārijām un cita veida slēptiem zaudējumiem. Šādā veidā jaunais automašīnas īpašnieks tiks pie auto ar nezināmu izcelsmi un lieliem, neparedzētiem tēriņiem automašīnas labošanā un uzturēšanā. 

*Cilvēkiem ir jābeidz dzīvot ilūzijās, ka Eiropas rietumos cilvēki ir bagātāki un tie pērk dārgas automašīnas, lai ar tām maz brauktu. Tur dzīvo tieši tādi paši cilvēki kā mēs, tikai viņiem attālumi starp darbu un mājām ir daudz lielāki kā arī nodokļu likme ir augstāka. Tas nozīmē, ka ar automašīnām tiek braukti ievērojami attālumi un auto resurss izmantots tam paredzētā veidā.

 

Viens no vienkāršākajiem palīgiem automašīnas pārbaudei ir vienotas datubāzes, piemēram, kā “autoDNA”, kura loma ir uzlabot lietotu automašīnu tirgu, iemācot lietotu automašīnu pircējiem sagatavoties un pārbaudīt visu pārdevēja sniegto informāciju vēl pirms auto iegādes. Tādā veidā ir iespējams kaulēties ar auto pārdevēju – argumentēti apstrīdēt viņa jau iepriekš sagatavoto scenāriju. Tikai kopīgiem spēkiem mēs varam pārmācīt negodīgos automašīnu pārdevējus liedzot viņiem pārdot automašīnas ar nepamatoti augstām cenām. Tiklīdz pārdevējs būs spiests sniegt pilnu informāciju par automašīnu, krāpšanās un dažādu nelikumīgu shēmu veikšana vairs nebūs izdevīga. Auto pārdevējs nevēlēsies riskēt ar savu reputāciju, jo tā kļūs par primāro.


Video:

Прокомментировать
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Noderīgi raksti