Kāda informācija ir iekļauta VIN numurā? » AutoDetektīvs
Palīgs lietota auto iegādē,
un to pārbaudē
» » Kāda informācija ir iekļauta VIN numurā?

MEKLĒ AUTO? PĀRBAUDI AUTO VĒSTURI PĒC VIN NUMURA:

Pēc VIN numura ir iespējams uzzināt: Nobraukumu, Avārijas, Aprīkojumu, Īpašniekus u.c. lasi vairāk šeit: transportlīdzekļu vēsture

Kāda informācija ir iekļauta VIN numurā?

Kādu informāciju sevī ietver VIN?

WMI
VDS
VIS
Ražotāja indekss 
Automašīnas veids 
Automašīnas unikālais numurs
Kas ir VIN numurs un ko no tā var uzzināt?
  1. Kas ir VIN?
  2. Kā ir radies VIN numurs?
  3. Kādu informāciju sevī ietver VIN?
  4. Kur atrast VIN?
  5. Man ir VIN, ko tālāk?


1. Kas ir VIN? 

Katram transportlīdzeklim, kurš pārvietojās pa ceļu ir savs unikālais VIN numurs - saīsinājums no angļu valodas (Vehicle Identification Number), dažkārt to sauc par šasijas numuru. Šis numurs ir unikāls un tiek piešķirts transportlīdzeklim individuāli - uz pasaules nav neviena vienāda automašīna ar vienu VIN.
Šī iemesla dēļ dažkārt tas tiek salīdzināts ar personas Kodu vai DNS, kas katram cilvēkam arī ir unikāls un ļauj identificēt konkrēto cilvēku

VIN numurs ir ne tikai vieglajām automašīnām, bet arī cita veida transportlīdzekļiem - no motocikliem un mopēdiem līdz autobusiem, kravas automašīnām un pat piekabēm. 

2. Kā ir radies VIN numurs?

VIN numurs ir ne tikai vieglajām automašīnām, bet arī cita veida transportlīdzekļiem - no motocikliem un mopēdiem līdz autobusiem, kravas automašīnām un pat piekabēm. VIN numuru piešķir transportlīdzekļu ražotājs, katrai automašīnai tiek iedalīts savs numurs pirms tā atstāj rūpnīcu. Numura atrašanās vietas ir dažādas un atkarīgas no automašīnas modeļa un markas, bet to formāts ir visiem modeļiem vienāds. Eiropas Savienības automašīnu ražotāji izmanto vienu noteiktu standartu ISO-3779, kurā VIN numura garums sastāda 17 rakstzīmes (burtu un skaitļu kombināciju, izņemot I, Q un O). Eiropas standartus izmanto arī transportlīdzekļu ražotāji piem. no Kanādas, Japānas, Ķīnas un Austrālijas.
Neatkarīgi no tā, kur atrodas transportlīdzekļa šasijas numurs, tam ir jābūt arī dokumentos  - piemēram reģistrācijas apliecībā. 

3. Kādu informāciju sevī ietver VIN? 

Ko tieši VIN numurs sevī ietver un kādu informāciju var atkodēt no dažu burtu un ciparu kombinācijas:


VIN numurs sastāv no trīs daļām
  1. Pirmā daļa WMI tas ir identifikācijas kods no ražotāja un valsts, kurā automašīna tika salikta kopā. Piemēram, ja VIN sākas ar "J" tā tika ražota Japānā, bet tiem VIN numuriem, kas sākas ar "1" ir ražoti ASV.

  2. Otrā daļa VDS ietver sevī informāciju par transportlīdzekļa veidu. Katrs ražotājs šo koda daļu kodē savā veidā, bet tajā vienmēr ir iekļauti cipari no 4 līdz 9. Šī daļa ļauj noteikt vai automašīnai ir drošības jostas, drošības spilveni, kāds ir virsbūves veids un durvju skaits kā arī automašīnas klasi (piemēram SUV, ekonomiskā klase). Pēdējā vienība šajā sadaļā ir VIN kontrolcipars: īpašs algoritms ļauj pārliecināties, ka neviena no iepriekšējām zīmēm nav nelegāli mainīta.

  3. Trešā daļa VIS ir vienības no 10 līdz 17 ir burti un cipari (pēdējie 4 vienmēr ir cipari) tas ne tikai ļauj identificēt konkrēto automašīnu (šī daļa ir unikāla katram transportlīdzeklim), bet tie satur informāciju par dzinēja versiju, piedziņas veidu, aprīkojumu u.c.. informāciju. Šī VIN numura daļa satur arī informāciju par modeļa gadu un rūpnīcu, kurā automašīna tika ražota (ražošanas gads vienmēr ir novietots 10 rakstzīmē).


Ir vērts zināt, ka VIN numura plāksnes var saturēt arī citus simbolus izņemot burtus un ciparus - šie simboli saucās atdalītāji. Katrs ražotājs izmanto savus simbolus, lai atdalītu dažādas VIN numura daļas vai iezīmētu to sākumu un beigas. Šos atdalītājus nepielieto reģistrācijas dokumentos. Nav atļauts izmantot atstarpes vai domuzīmes dokumentācijā.


4. Kur atrast VIN?

Neskatoties uz to, ka VIN numurs ir ierakstīts reģistrācijas dokumentos, tas tiek izvietots uz īpašām plāksnītēm dažādās vietās pašā automašīnā. Vieglajos automobiļos plāksnītes parasti var atrast pie labās puses amortizatora, starpsienas kā arī kreisajā pusē salona iekšpusē. 

5.  Man ir VIN numurs, ko tālāk? 

Ja jums ir automašīnas VIN numurs, jūs varat uzzināt daudz vairāk nekā, kur un kad auto tika ražota un kāda komplektācija bija atstājot rūpnīcu. Jūs variet pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi, kas ir ļoti svarīga iegādājoties lietotu transportlīdzekli. VIN numurs ir unikāls katrai automašīnai vai motociklam, katrā valstī ir sava datubāze, kurā ir informācija par piemēram negadījumiem, avārijām, kurā automašīna bija iesaistīta, apkopes servisiem un zādzības un ķīlas ierakstiem. Transportlīdzekļu vēstures atskaitē ir arī informācija par odometra rādījumiem un auto īpašnieku izmaiņām.

Jūs varat pārbaudīt lietotas automašīnas vēsturi ar auto vēstures atskaitēm, ievadot VIN numuru mājas lapā: www.autoDNA.lv - Ja plānojiet iegādāties lietotu automašīnu, pārbaudiet to vispirms.
Прокомментировать
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Noderīgi raksti
Līdzīgas publikācijas